Балкан
12. July 2015 - 15:39

Српската царина заплени над 600.000 непријавени евра од двајца турски државјани

На граничниот премиер Батровци српски цариници при претрес во соработка со полицијата откриле над 600.000 непријавени евра. 

Парите се пронајдени во специјално изработен бункер на автомобил Ауди А4, со холандски регистарски ознаки, со кој патувале двајца турски државјани од Холандија за Турција. 

Царинските службеници парите ги откриле во бункер под задното седиште. Запленети се точно 602.680 евра, соопшти царинската управа.