Македонија
15. April 2019 - 15:35

Српска тинејџерка истепана пред познат скопски ноќен клуб

Вчера во 12.00 часот во Полициската станица Центар, Т.С.(19) од Република Србија, со живеалиште во Скопје, пријавила дека истиот ден околу 03.30 часот пред ноќен клуб на улица „Димитрие Чуповски“ била физички нападната од неколку женски лица.

Се работи на целосно расчистување на случајот.