Македонија
7. October 2022 - 17:32

Средношколка нападната од соученик во училиште

Средношколка била нападната од соученик во ходникот во средно училиште на подрачјето на општина Гази Баба.

Како што информира МВР, случајот вчера во СВР Скопје го пријавил таткото на девојчето,Д.И.(49) од Скопје. Според пријавата, нападот се случил на 5 отктомври 2022 околу 16:00 часот.

Полицијата работи на расчистување на случајот.