Ракомет
12. October 2021 - 13:46

Срцев удар е причината за смртта на 38-годишната поранешна ракометарка Јулија Портјанко

Синоќа на 38-годишна возраст почина поранешната ракометарка на Кометал Ѓорче Петров, Јулија Николиќ, поранешна Портјанко.

Нејзините блиски за „Фокус” велат дека причината, според првичните информации е срцев удар.

-Доцна синоќа се случило, сите сме вознемирени, таа беше прекрасен човек. Нејзиниот борбен дух не го издржа овој животен предизвик. Со години се бореше да стане мајка, не го дочека тоа за жал. Претешки се овие моменти за сите нас, кои ја знаевме нејзе и нејзината големина – ни раскажаа нејзини поранешни соиграчи од Кометал.