Македонија
28. February 2021 - 17:23

Србин пријавил дека на скопскиот аеродром бил нападнат од двајца полицајци

Вчера во Полициското одделение Петровец, Б.Х.(39) од Република Србија, со државјанство на Велика Британија, пријавил дека на 25.02.2021 на „Меѓународен аеродром - Скопје“ бил физички нападнат од двајца полициски службеници, соопштуваат од МВР.

За случајот бил известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди и се преземаат мерки за негово расчистување.