Спорт плус
22. July 2020 - 15:04

Спортист од Сараево на 36-годишна возраст почина од корона вирусот

Ирхад Зукиќ (36), обожавател на екстремни спортови, почина утрово околу 5 часот, а неговата смрт погоди многу граѓани на Сараево.

Клубот на екстремни спортови „ЕкстремСпорт Сараево“ се збогува со својата членка со емотивен статус.

– Нашата драг, наш сакан, нашата весела насмевка… Вашето ненадејно заминување ги скрши нашите срца. Бесконечно сме благодарни за сите моменти на среќа што успеавме да ги споделиме затоа што поминувањето време со вас отсекогаш било среќно, насмеано и посебно.

Бидете уште толку весели, добри и насмеани каде летате сега, затоа што ќе ве памтиме како такви, пријателе добар – наведува клубот од „ЕкстремСпорт Сараево“, пренесува Н1.