Џет-Сет
14. March 2016 - 9:16

Спектакл: Каја потполно гола на бина се бањаше во млеко

Иако не победи синоќа во шоуто „Твоето лице звучи познато“ Каја Остоиќ имаше спектакуларен настап како Ријана.

Таа прво ја испеа нумерата "Stay" каде настана хаос зошто на бина се појави целосно гола во када полна со млеко.

Иван Ивановиќ не можеше да одолее, па мораше да провери дали во кадата има вода или млеко, но тоа не и пречеше на Каја која со блага насмевка продолжи да ја пее една од најубавите балади.

На крајот од нумерата низ параванот можеше да се види силуетата на Каја и како таа се пресоблекува додека на бината и се придружува Еминем.

Тие двајцата ги пееја песните "Monster" и "The real Slim Shady" во одлучна комбинација, а публиката била воодушевена со овој преод.

-Имаше млеко, не сум го пиел 20 години. Го допрев и реброто на Каја се беше во ред. Нешо мислам дека им покажа на неверните Томи зошто си овде, ова беше фантастичном невидена енергија. Еден од најдобрите дуети во овие три сезони, растуривте, рече Иван.

-Ова беше исклучително тешка нумера. исклучително тешка задача, да бидеш во млечна вода, да се пресоблечеш, да го почекаш Еминем...Неспоредливо си подобар во рапување отколку во народно. Направивте спектакл, секоја чест, рече Кнез.

-Ребрата ми се на број, незнам кој им го руши кредибилтетот на овие луѓе што работат на сајлите, искоментира кратко Каја за многуте шпекулации на таа тема.