Фудбал
22. јуни 2018 - 19:16

СП Русија: Нигерија закажа мајсторка со Аргентина

Селекцијата на Нигерија одигра одлично второ полувреме против Исланд и со головите на Ахмед Муса забележа победа од 2-0 со што останува во игра за пласман во следната фаза на Мундијалот во Русија за што ќе решава дербито со Аргентина во последното коло.
Во оваа група лидер е Хрватска со 6 бода која веќе обезбеди осминафинале.