Фудбал
24. јуни 2018 - 16:01

СП Русија: Англија убедлива против Панама

Селекцијата на Англија предводена од извонредниот Хари Кејн ја торпедираше Панама со 6-1 на мечот во Нижњи Новгород и со 6 бода се пласира во осминафиналето на Мундијалот во Русија.
Мечот беше решен уште по првиот дел кога „Гордиот албион“ водеше со 5-0.
Покрај Кејн два гола постигна Стоунс а еден Лингард.
За Панама почесен погодок забележа Балој.
Во последното коло од групата Англичаните ќе играат директен дуел за 1.место со Белгија.