Ракомет
11. January 2019 - 12:14

СП Ракомет: Убедливи победи на Данска и Германија

Честа да го отворат СП во ракомет ја има кодомаќините Германија и Данска.
Двете селекции ја покажаа својата сила и славеа убедливо против своите противници Ј.Кореја и Чиле.
Германција славеше против Ј. Кореја со 30-19 додека Данците беа уште поимпресивни откако му дозволија на Чиле да постигне само 4 погодоци во првиот дел на крајот се радуваа на победа од 39-16.