Loading Video...
Фудбал
17. јуни 2018 - 19:12

СП 2018: Мексико го совлада светскиот првак Германија

 
 
На вториот натпревар од денешната програма одигран во Москва се случи првото големо изненадување. 
 
Во дуелот од Ф групата селекцијата на Мексико го совлада актуелниот светски шампион Германија со 1-0. 
 
До победата, упорните у борбени Мексиканци стигнаа во 36.минута кога по една брза контра, Лозано го постигна единствениот гол на мечот.
 
 
Вториот натпревар од оваа група меѓу Шведска и Кореја ќе се игра утре