Џет-Сет
16. August 2018 - 19:09

Сопругот на Елена Велевска ја откри својата страна на приказната, еве што вели

Фолк пејачката Елена Велевска вчеравечер на социјалните мрежи откри дека информациите кои излегоа во медиумите дека се разведува од сопругот Марјан се вистинити.

Таа преку статус потврди дека покренала бракоразводна парница откако неколку години трпела семејно насилство кое станало неподносливо, пишува Вистина мк.

Но, бидејќи приказната има две страни, редакцијата на Вистина.мк разговараше со Марјан Мирчески кој во телефонски разговор откри дека исказите на Елена се лага, но дека се уште живеат под ист кров.

-Мислам дека самите треба да процените какви комплименти даваше таа претходно за мене, дека јас сум најдобар родител, дека ја разбирам, дека во нејзината професија ретко кој разбира и одеднаш сум станал сега семеен насилник, а семејно насилство е кривично дело. Јас не знам како тоа досега не беше така. Се е тоа лага. Знам дека е покрената бракоразводна парница, немам  добиено документи, но бев известен од адвокатот на 27-ми јули, вели Марјан за Вистина.мк.

Целата изјава на Мирчески може да ја прочитате на ВИСТИНА.МК.