Балкан
11. January 2017 - 19:20

Сообраќајот во прекин: Ужасна несреќа на автопатот Ибар, едно лице загинато

 
Едно лице загинало во сообраќајна несреќа меѓу возило на Брза помош и автомобил марка „рено меган“ на патот во близина на Лазаревац, пренесува Танјуг.
 
Како што е наведено, еден од патниците во автомобилот починал на лице место, а двајцата возачи биле пренесени во Ургентен центар.
 
Сообраќајот е во прекин и се врши увид на местото.
 
Наскоро повеќе...