Македонија
23. October 2016 - 9:53

Сообраќајот се одвива без забрани, по влажни коловози

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Авто-мото сојузот на Македонија препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно низ клисурите, каде постои можност за појава на одрони кои наместа може да го попречат движењето на возачите.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините, информираат од АМСМ.