Македонија
8. March 2018 - 12:47

Сообраќајот на патот Куманово - Крива Паланка во прекин поради сообраќајка

Поради сообраќајка, од попладнево во 12:05 часот во целосен прекин е сообраќајот на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка.

АМСМ информира дека сообраќајната несреќа се случила во близина на кумановската населба Карпош.