Македонија
9. August 2020 - 13:23

Сообраќајна незгода во Скопје, повредено 70 годишно лице

На 08.08.2020 во 20,00 часот било пријавено дека во Скопје на бул.“Александар Македонски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди А7 “ со скопски регистарски ознаки управувано од Д.И.(24) од Скопје, со патничко моторно возило со непознати регистарски ознаки управувано од засега непознато лице кое по незгодата го напуштило местото на настанот и велосипед управуван од Р.Ш.(70) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Скопје.