Македонија
27. September 2016 - 9:57

Сообраќајна несреќа на „Борис Трајковски“, четири лица повредени

Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа околу 22:15 часот се случи на булеварот „Борис Трајковски“.
 
Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобили „Шевролет Спарк“ управуван од скопјанката Т.В. (27) и „Опел Корса“ управувана од 25 годишниот Б.Ч. од скопско Студеничани.
 
Во несреќата со повреди се здобиле двајцата возачи како и сопатниците, С.С. (35) и Е.Р. (22). Девојката и сопатникот С.С. биле пренесени во Ургентниот центар каде им се контатирани полесни повреди и се задржани на лекување. Со полесни повреди поминале и другиот возач и сопатникот Е.Р. кои исто така се задржани на лекување со ГОБ „Св. Наум Охридски“.
 
На местото на несреќата полицијата изврши увид.