Македонија
9. February 2017 - 8:56

Сообраќајка пред тунелот кај Катланово, се вози по една коловозна лента

Поради сообраќајна незгода од 08:15 часот изутрина сообраќајот на автопатот Велес - Скопје, пред тунелот во близина на Катланово, се одвива во една коловозна лента, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).