Македонија
24. October 2020 - 11:22

Сообраќајка помеѓу автобус и три автомобили во Сопиште

На 23.10.2020 во 18,20 часот било пријавено дека во скопксо Сопиште се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(36) од Скопје, патничко моторно возило „матиз“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Б.(47) од Скопје, патничко моторно возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки управувано од Н.Ѓ.(70) од Скопје и автобус „лаз“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Г.К.(40) од Скопје.

Во незгода со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од возилото „фиат пунто“ Б.А.(26) од Скопје, а со телесни повреди се здобиле Д.А., И.Б. и сопатник од возилото „матиз“ на возраст од 16 години од Скопје констатирани во Градската опшата болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.