Македонија
20. July 2018 - 20:54

Сообраќајка на влезот на Охрид: Целосен прекин на сообраќајот на патот Кичево- Охрид

Поради сообраќајна незгода кај Аеродром Охрид, сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е во прекин за сите возила во двата правци, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Засега не е позната состојбата на учесниците во несреќата.