Македонија
19. July 2016 - 19:08

Сообраќајка на патот Охрид-Ресен, сообраќајот е во прекин

Поради сообраќајна несреќа од 17 часот и 40 минути во прекин е сообраќајот на патниот правец Охрид – Ресен (кај тунелите), соопшти Авто мото Сојузот на Македонија.

Од АМСМ информираат дека на сите други патни правци во Македонија сообраќајот се одвива без забрани и застои.