Македонија
20. May 2019 - 15:23

Сообраќајка на патот Кичево-Охрид, едно лице загинато

Едно лице загина, а има и повредени лица во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на магистралниот пат Кичево-Охрид.

Во сообраќајката се судриле „фолксваген пасат“ и „сузуки марути“, двете со кичевски собраќајни ознаки.

Сообраќајот е  во прекин, а полицијата врши увид.