Македонија
15. јуни 2017 - 22:42

Сообраќајка на патот Битола- Демир Хисар, сообраќајот во прекин

Поради сообраќајна незгода вечерва од 21:25 часот затворен е патот Битола – Демир Хисар после кукуречанска крстосница, соопшти Автомото сојузот на Македонија.