Македонија
16. јуни 2019 - 8:37

Сообраќајка на магистралниот пат Страцин-Крива Паланка

Од рано изутринава нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат А2 Страцин – Крива Паланка, кај месноста „Споменик“, соопшти Автомото сојузот.

Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна незгода.