Македонија
17. September 2016 - 21:02

Сообраќајка кај Василево, пренасочен сообраќај

Пренасочен сообраќајот кај струмичко Василево поради сообраќајка.

Поради случена сообраќајна незгода на магистралниот пат Струмица-Радовиш кај село Василево  сообраќајот ќе биде пренасочен од Василевска крстосница до кружен тек на влез во Струмица, соопшти вечерва АМСМ.