Македонија
7. February 2017 - 20:53

Сообраќајка кај Прилеп: Полицијата врши увид, сообраќајот веќе 3 часа е блокиран

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево, на патниот правец Прилеп – Битола, кај месноста викана Лагово.

Неофицијално, се стравува дека во сообраќајката има и една жртва, објави Телеграф.

Авто-мото сојузот на Македонија соопшти дека поради несреќата, сообраќајот на патниот правец е во прекин од 17 часот и 15 минути.

Од СВР Битола истакнаа дека подетални информации ќе имаат по завршувањето на увидот.