Македонија
18. August 2019 - 8:24

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесув 8.

Во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 14 степени, а дневна температура до 33 степени.