Македонија
28. September 2019 - 8:52

Сончево со пораст на дневната температура

Времето во земјава ќе биде сончево и топло.

Утринската температура ќе се движи од пет до 12 степени, а дневната температура од 21 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево. Утринската температура ќе достигне до девет степени, а дневната температура до 28 степени.

Во наредните денови ќе се задржи сончево и топло време со пораст на дневната температура.