Македонија
26. May 2018 - 8:41

Сончево и топло, температура до 30 степени

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени.

Во Скопје и околината слично време со темпeратура до 28 степени.