Здравје
8. January 2016 - 14:02

Сок кој крева од мртвите: Со децении е хит во светот, а се прави за две минути!

Со децении, овој сок им се препорачува на луѓето кои се борат со ракот, бидејќи ја враќа енергијата, го зголемува имунитетот и ја подобрува крвната слика. Се прави многу едноставно, а единствен недостаток му е тоа што не е баш вкусен. Но резултатите се толку добри што вреди секоја голтка!
 
Станува збор за сок од цвекло и морков.
 
Доколку се чувствувате преморени, немате енергија или сте депресивни, можеби овој сок е тоа што ви е потребно.
 
Потребно е...
 
1 килограм свекло
1 лимон
1/2 килограм морков
3 портокали
3 јаболка
1 килограм мед
 
Начин на подготовка...
 
Сите состојки се чистат и се ставаат во блендер. Ќе добиете сок со црвеникава боја, кој потоа треба да го ставите во шише или тегла ( не е препорачливо да биде во пластично шише) и да го чувате во фрижидер. Сокот дава неверојатни резултати доколку го пиете наутро на празен стомак, само половина чаша.