Здравје
30. December 2016 - 15:17

Сок кој го убива ракот - Готов за само неколку минути

Како превентива против рак, многумина го консумираат овој магичен сок кој го убива ракот. Тој на организмот му дава енергија, ја поправа крвната слика и го подига имунитетот. Овој сок многу лесно и едноставно се подготвува.
 
Има само една мана (ако може така да се нарече) не е баш вкусен. Но, поради неговото влијание на нашиот организам, тоа треба да го занемариме. Многумина го пијат, без оглед на неговиот вкус бидејќи им помага и на луѓето кои одат на хемотерпија.
 
Луѓето велат дека овој сок крева од мртвите.
 
Потребни состојки:
1/2 кг моркови
1 кг цвекло
3 јаболки
3 портокали
лимон
1 кг мед
 
Пред се потребно е сите состојки добро измијте ги, па потоа заедно измиксајте во блендер. Сокот кој ќе го добиете ќе биде во црвена боја. Тој сок ставете го во стаклено шише и чувајте го во фрижидер.
 
Примена:
Половина чаша од сокот испијте наутро пред појадок, на празен желудник.