Loading Video...
Свет
4. July 2019 - 16:38

Соединетите држави го празнуваат денот на независноста 4 јули

Соединетите држави го празнуваат денот на независноста 4 јули. Оваа годинаа прославата  е многу поразлична од досегашните бидејќи  е надополената   со мини  воена парада и говор на претседателот.

-Ќе имаме прекрасен 4 јули во Вашингтон. Ќе биде како никој друг,порача Доналд Трамп, претседател на САД.

 Американците со поделени  мислења дали  на денешниот празник треба да има или не воена парада.