Loading Video...
Фудбал
8. December 2018 - 18:59

Со Панчев и Најдоски најдобри во светот

На денешен ден пред точно 27 години  белградска Црвена Звезда триумфираше  на Интерконтиненталниот куп во Токио  совладувајќи го Коло Коло од Чиле со 3-0 со што официјално се закити со светската клупска титула.  Во црвено-белиот тим настапија легендите на македонскиот фудбал Дарко Панчев и Илија Најдоски.