Loading Video...
Свет
26. January 2020 - 21:25

Снимка од падот на хеликоптерот во кој загина легендарниот Коби Брајант

Ужасна вест пристигнува од САД, кошаркарската НБА легенда, Коби Брајант загина на 41-годишна возраст во хеликоптерска несреќа.

Коби Брајант бил дел од екипажот со најмалку четворица луѓе кои летале со неговиот приватен хеликоптер кога во леталото избил пожар по што се срушил на земјата.

Немало преживеани, се истражуваат причините за несреќата.

Американските медиуми додаваат и дека сопругата на Коби Брајант не била меѓу луѓето во хеликоптерот.