Македонија
9. February 2021 - 17:39

Скопјанка која била во врска со шефот од работа три години трпела закани и уцени од него

На 08.02.2021 година во 14.40 часот во СВР Скопје, 32-годишна жена од Скопје, пријавила дека во  временскиот период од 2018 година до 16.01.2021, 59 годишен маж, кој и бил претпоставен на работа и со кого неколку месеци била во љубовна врска, ја вознемирувал и ја уценувал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.