Македонија
3. July 2020 - 16:07

Скопјанец тешко повреден на работно место - однесен на Клиника

Младо момче било донесено на Клиника откако се здобило со тешки телесни повреди на работното место.

-Вчера утрината во 09:03 часот во СВР Скопје, К.Д. пријавила дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен повреден 26-годишниот С.М. од село Ранковце, кривопаланечко, кој се повредил на работно место на објект во изградба на ул.„Милан Зечар“ во општина Аеродром, при што од лекар му била констатирана тешка телесна повреда. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и запознаен е трудов инспектор - информира МВР.