Македонија
10. November 2019 - 11:58

Скопјанец со тешки телесни повреди пренесен во болницата „8. Септември“

Скопјанец додека управувал со својот мотоцикл изгубил контрола и тешко се повредил. 

- На 10.11.2019 во 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „8 ми Септември“ бил донесен Г.К.(56) од Скопје, кај кого биле констатирани тешки телесни повреди од сообраќајна незгода. Според пријавеното, Г.К. на бул.„Борис Трајковски“, додека управувал мотоцикл „кивеј“, изгубил контрола и паднал, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.