Македонија
12. May 2021 - 16:18

Скопјанец пронајден мртов во својот дом

58-годишен маж пронајден мртов во својот дом во Ѓорче Петров.

- На 11.05.2021 во 17.40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во својот домот на подрачјето на Ѓорче Петров бил пронајден починат Н.К.(58) од Скопје, информира МВР.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.