Македонија
15. јуни 2018 - 14:52

Скопјанец повреден откако бил нападнат од непознати лица

Непознати лица вчера нападнале 66-годишен скопјанец и притоа му го оштетиле возилото. 

Во полицискиот билтен се наведува дека инцидентот се случил вчера околу 14 часот на улицата „Шуто Оризари“ кога Р.А (66) додека бил во неговото возило „пежо 308“ заедно со сопругата Џ.А. (55) и ќерката Н.А (29).

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.