Македонија
5. August 2017 - 12:40

Скопјанец панично се јавил во полицијата: Пријавил дека му гори автомобилот, а потоа и уште едно возило

Рано утрово во 04,44 часот во Единицата за известување и команда -Скопје се јавил С.Н. и пријавил дека во Скопје, на ул. „Букурешка“ горело неговото патничко моторно возило „Ауди А6“ со скопски регистарски ознаки.
 
Во 04,57 часот во Единицата за известување и команда повторно се јавил С.Н. и пријавил дека пред ресторан во скопската населба Карпош горело патничко моторно возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки сопственост на Ј. Ј.(33) од Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот и утврдување на причините кои довеле до опожарување.