Македонија
8. July 2018 - 10:51

Скопјанец ограбен среде бел ден

Скопјанец ограбен среде бел ден во Скопје, крадците  го оставиле без пари.

- На 07.07.2018 година во 15.00 часот во ПС-Центар И. Ш. (37) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13.00 часот во Скопје на ул.„Кеј 13-ти Ноември“  две непознати лица физички го нападнале и му одзеле 4.000 денари, стои во соопштението на МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и расчистување на случајот.