Македонија
22. August 2017 - 13:00

Скопјанец моли за помош: Му побегнала младата сопруга со едногодишно бебе

Вчера во ПО-Петровец, Б.Д. (22) од с.Петровец- скопско, пријавил дека на 19.08.2017 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата невенчана сопруга А.А. (24) заедно со нивното едногодишно дете.

Пријавителот посочи дека исчезнатата е со нарушено ментално здравје. 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.