Македонија
30. December 2018 - 10:58

Скопјанец искасан од куче додека возел велосипед на улица „Македонија“

Вчера во 12,50 часот во Полициската станица Центар В.С.(71) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 10,30 часот на улицата “Македонија“ додека се возел на велосипед бил каснат од страна на куче- скитник во пределот на десната подколеница.