Џет-Сет
24. January 2017 - 12:01

Скандал: И по еден месец не е погребан Џорџ Мајкл

Денеска се навршува точно еден месец од смртта на поп пејачот Џорџ Мајкл (53), а семејството е загрижено што тој се уште не е погребан и тоа нема да се случи пред февруари.

Таткото на Мајкл, кипарскиот Грк Киријакос Панајоти, очаен е поради загубата на синот, која сака да го погребе според православните обичаи.

Семејството се подготвило за погреб, но телото на Мајкл и натаму е во полициската мртовечница, зошто неговата смрт, по првата обдукција е оценета како „нејасна“.