Loading Video...
Фудбал
5. December 2018 - 14:56

Сити „граби“ кон нова титула во Премиер лигата

Бранителот на трофејот во Премиер лигата  Манчестер Сити граби кон нова титула откако триумфираше  кај Вотфорд со 2-1 во рамките на 15-тото коло со што ја зголеми предноста пред Ливерпул на 5 бода на врвот од табелата со натпревар повеќе.

            Граѓаните  водеа убедливо со головите на Сане и Марез се до самиот финиш кога Вотфорд го постигна почесниот погодок.

            Ефикасната вечер беше заокружена и на останатите средби . Бурнемут го совлада хадерсфилд со 2-1, Брајтон Кристал Палас со 3-1 а Вест Хем славеше најубедливо со 3-0 во дуелот со Кардиф.