Живот
2. November 2015 - 14:06

Сите почетници го имаат овој проблем - еве како да направите шлаг без да направите хаос во кујната

Кога ќе го видите овој едноставен трик за матење на шлаг без миксер, ќе ви биде криво што не сте се сетиле претходно.

Направете си сами домашен шлаг за една минута и тоа без никаков хаос низ кујната. Како што веќе знаете и сами, потребна ви е еден филџан слатка павлака, две лажици шекер во прав и по желба екстракт од ванила. Сето ова промешајте го во чиста тегла со капак и матете го 45 секунди. Проверете дали смесата е добро соединета и стегната, па ако не е промешајте ја уште малце. Набрзо вашиот шлаг ќе биде совршен.