Loading Video...
Свет
4. May 2019 - 17:34

Сите 143 патници преживеале откако авион Боинг 737 се лизнал од пистата на Флорида и завршил во река

Ноќеска, додека имало грмотевици, пилотот најпрво се обидел да го приземји авионот во воена база во Џексонвил.

21 патник претрпеле помали повреди и биле однесени во болница, велат властите.

Од поморската воздухопловна станица Џексонвил информираат дека авионот пристигнал од заливот Гвантанамо во Куба, со 136 патници и седум членови на екипажот.