Живот
16. јуни 2016 - 14:24

Синот на Мојсовски стана хит на Интернет - погледнете како го бодреше својот татко

Наумче Мојсовски вчера го одигра последниот натпревар за македонската репрезентација, неговите три гола ја однесоа Македонија на Светското првенство во Шпанија. 

Полседниот натпревар на Мојсовски од трибините го следеше неговиот син кој држеше транспарент во рацете: Тати мајсторе!

Оваа фотографија стана вистински хит на социјалните мрежи.