Бизарно но вистинито
13. March 2017 - 13:18

Синот им починал па го замолиле фризерот да го потстрижи пред погребот - Она што го направил е УЖАСНО!

Камерон Чедвик, 15-годишно момче од Виган во близина на Манчестер загинало на почетокот на февруари по несреќа со мотор. Неговите родители не ни помислиле што ќе направи локалниот фризер пред да го испратат на псоледното патување. 
 
Родителите на детето, Стејси и Џон, го замолиле локалниот фризер да го потстрижи детето пред погребот, а неколку дена подоцна на Фејсбук виделе снимка на која Камерон лежи во ковчег во берберницата, па останале без зборови со лутина и болка.
 
Видеото го снимил пријател на берберот и веднаш било отстрането од социјалните мрежи, а вработените после овој немил настан им се извиниле на сите, особено на родителите на камерон:
 
- Се надеваме дека луѓето ќе ни простат, особено семејството на камерон, - се вели во соопштението, пренесува Дејли меил.