Балкан
26. March 2019 - 9:35

Силно невреме во Хрватска - паѓаа дрва на улиците, а 1500 луѓе останаа без струја

Силно невреме ја зафатило Хрватска, пренесуваат тамошните медиуми.Поради силен ветер снемувало струја, а на патиштата паѓале гранки од дрвја.Покрај грмежите, во некои градови паѓал и крупен град.

Биле затворени и некои автопати. Како што наведуваат медиумите, на одредени места паѓало и снег.